Rolety przyszybowe to jedna z tych odmian rolet, które w praktyce znajdują zastosowanie bardzo często. Ogromną popularność zawdzięczają licznym zaletom, chociaż oczywiście trzeba pamiętać o tym, że nie są pozbawione i wad. Co więc warto wiedzieć na ich temat i czy opłaca się w nie inwestować?Plusy rolet przyszybowych

Współczesny rynek oferuje ogromne możliwości wyboru w zakresie rolet przyszybowych. Dostępne są w rozmaitych kolorach i rozmiarach, przy czym istnieje możliwość wykonania ich na wymiar, co jest niezwykle pomocne w przypadku niestandardowych okien. Są one przeznaczone do zamontowania na okiennym skrzydle. Rolety są przesuwane po prowadnicach umocowanych bezpośrednio przy szybie. Decydując się na ich zakup, dobrze jest mieć na uwadze wszelakie „za” i „przeciw”.

Ogromną zaletą opisywanych tutaj rolet jest to, że dzięki nim można całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Z tego też względu jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w sypialniach czy w dziecięcych pokojach. Ponadto rolety można tak przesuwać, że w razie potrzeby zasłaniają jedynie wybraną część okna – górną, dolną bądź środkową. Na dodatek są stosunkowo proste w montażu – zwłaszcza, że nie zachodzi przy tym konieczność wywiercania otworów w ramie okna czy na ścianie. Jako, że ściśle przylegają do szyby, są również wygodne z tego powodu, że nie przeszkadzają przy otwieraniu lub uchwalaniu okna.

Mankamenty rolet przyszybowych

Mówiąc o roletach przyszybowych, warto przy tej sposobności kilka słów poświęcić ich mankamentom. Otóż chcą dokładnie umyć okno, trzeba niestety roletę zdjąć – pomimo tego, że jej montaż i demontaż nie są skomplikowane, to zajmują trochę czasu. Kolejna sprawa to taka, że nie każdemu odpowiada jej wygląd – chodzi dokładnie o to, że profile rolety są na szybie widoczne, nie da się schować, a jak wiadomo, są niezbędne. Prowadnice zajmują na oknie określoną powierzchnię, co z kolei sprawia, iż wydaje się ono mniejsze niż jest w rzeczywistości. Tym samym ograniczona zostaje powierzchnia, przez którą światło słoneczne wpada do pomieszczenia.