Żaluzje to jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Znajdują one zastosowanie zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych. Nowoczesne żaluzje pod wieloma względami różnią się od tych sprzed lat kojarzonych głównie jako mało interesująca, metalowa i często psująca się harmonijka.

Dziś oferowane są produkty znacznie lepszej jakości – w tym takie, które z nudą niewiele mają wspólnego.

Postaw na kolor

W swoim domu czy mieszkaniu każdy od czasu do czasu potrzebuje zmian. To zupełnie naturalne. Warto wówczas zastanowić się nad ożywieniem wnętrz za pomocą odpowiednio dobranych kolorów, w czym wielce pomocne mogą się okazać barwne żaluzje. Aktualnie można je znaleźć w ofercie wielu producentów. To doskonały sposób na walkę z codzienną rutyną i monotonią. Harmonijka, w której poszczególne lamele odznaczają się innymi kolorami to niezmiernie interesujący element wyposażenia wnętrza. Można również postawić na modele monochromatyczne, np. w kolorze energetycznej zieleni czy zmysłowego fioletu. Opcji do wyboru jest wiele. Takie żaluzje stanowią świetną alternatywę dla wzorzystych zasłon czy rolet.

Estetyczne i praktyczne walory żaluzji kolorowych

Korzyści płynących z zamontowania barwnych rolet można wymienić wiele. Są to nade wszystko opisane już aspekty estetyczne. Przy tej sposobności pojawia się jednak ważna uwaga, a mianowicie taka, że decydując się na takie rozwiązanie, nie wolno zapomnieć o zasadzie umiaru. Jeśli więc dla przykładu żaluzje odznaczają się mocnym, wyrazistym kolorem, reszta pokoju powinna być utrzymana w dość stonowanej i łagodnej stylistyce – działa to także i w drugą stronę. W przeciwnym wypadku powstanie chaos, zaś osoby przebywające w takim pomieszczeniu będą się czuć mało komfortowo z uwagi na przytłoczenie kolorami. Zwłaszcza, że żaluzje to doskonale widoczna i rzucająca się w oczy część aranżacji. Przesada nie jest zatem wskazana.

Oprócz walorów wizualnych pojawiają się jeszcze walory użytkowe. Żaluzje są o tyle praktyczne, że pozwalają regulować stopień rozproszenia światła dziennego wpadającego do pomieszczenia.